Zaklad Doskonalenia Zawodowego w Łomży
ul. Ciepła 22
tel. (086) 216-62-39

Pracownie

PREZENTUJEMY TYLKO KILKA NASZYCH PRACOWNI

Pracownia elektryczna i elektroniczna.

Pracownia elektryczna i elektroniczna była pierwszą pracownią w szkole zorganizowaną przez mgr Edwarda Narożnego.

 Pracownia ciągle modernizuje się. Jest wyposażona w nowoczesne pomoce naukowe, pozwalające na pełną realizację umiejętności wynikających z charakterystyki zawodowej absolwenta szkoły.

Pracownia przygotowana jest do prowadzenia egzaminu przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w zakresie kwalifikacji montaż i wykorzystanie instalacji elektrycznych.

Pracownia fryzjerska

Od wielu lat w salonach fryzjerskich naszej szkoły młodzież ma możliwość zdobywania praktycznych umiejętności zawodowych.

Praca fryzjera opiera się na bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem - zobowiązuje to więc do indywidualnego podejścia do klienta, stosowania się do jego życzeń z równoczesnym uwzględnieniem wymogów mody. Wymaga też umiejętności adoptowania aktualnej mody do typu urody danego klienta, ponadto zobowiązuje do ścisłego przestrzegania zasad oraz przepisów higieny i bezpieczeństwa pracy.

Tajniki sztuki fryzjerskiej uczniowie naszej szkoły poznają na zajęciach praktycznych. Do dyspozycji uczniów są dwa nowocześnie wyposażone pracownie fryzjerskie. Do nauki wykorzystywane są suszarki ręczne, maszynki elektryczne i nożyczki nowej generacji oraz wszystkie inne akcesoria fryzjerskie potrzebne do nauki zawodu. Młodzież szkoli się w zakresie nowoczesnych technik fryzjerskich (baleyage, koloryzacja włosów, ondulacja trwała- spiralna, strzyżenie wg. najnowszych trendów mody itp.) Zabiegi fryzjerskie wykonywane są pod kierunkiem specjalistycznej kadry pedagogicznej co niewątpliwie wpływa na efekt szkolenia.

Z usług naszych uczniów korzysta wiele osób, w tym pracownicy szkoły i młodzież. Zadowoleni klienci polecają nasze salony innym, dzieki czemu stale rośnie ilość zainteresowanych usługami świadczonymi przez naszych fryzjerów.

Tradycją naszej szkoły stały się organizowane co roku konkursy fryzjerskie. Cieszą sie one ogromną popularnością zarówno wśród uczestników jak i widzów. Laureaci konkursu otrzymują cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Pracownia komputerowa

Zasadnicza Szkoła Zawodowa posiada dobrze wyposażoną pracownię komputerową, za którą podziękowania należą się Radzie Rodziców.

Pracownia posiada komputery w pełni multimedialne, podłączone w sieć. Bardzo dobry dostęp do internetu zapewnia stałe łącze ISDN.

Praca z internetem na lekcji

Na zajęciach lekcyjnych młodzież poznaje podstawy obsługi komputerów tj. budowy podzespołów, obsługi urządzeń wejścia-wyjscia,systemu operacyjnego Windows, pakietu biurowego Office, podstaw grafiki komputerowej oraz Internetu.

Sport w naszej szkole

W Zasadniczej Szkole Zawodowej ZDZ w Łomży prężnie działają sekcje sportowe: sekcja piłki koszykowej, piłki siatkowej i tenisa stołowego. Na zajęcia te uczęszcza wielu uczniów, którzy doskonalą umiejętności z zakresu tych dyscyplin. Dzięki temu szkoła zaznaczyła już swoją obecność zarówno w zawodach miejskich jak i wojewódzkich.

Lekcje wychowania fizycznego odbywają sięw dwóch salach gimnastycznych. Uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji szeroką gamę sprzętu sportowego, co zachęca ich do uczestnictwa w zajęciach.

Prowadzone są one przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, dzięki której uczniowie mogą poznać nie tylko praktyczną stronę poszczególnych dyscyplin sportowych, ale róniez ich aspekt teoretyczny.

Każdy gimnazjalista, który lubi sport i chciałby doskonalić swoje umiejętności z zakresu wychowania fizycznego na pewno znajdzie u nas coś dla siebie.